Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Depilacja Woskiem


Depilacja woskiem to bez wątpienia jedna z najskuteczniejszych metod stosowanych do usuwania owłosienia. Inne metody, takie jak depilacja maszynką jednorazową usuwa owłosienie jedynie na powierzchni skóry, z pominięciem cebulek, z których wyrasta włos. Wszystko to sprawia, że depilacja jest skuteczna zaledwie na 1-2 dni. Depilacja woskiem daje możliwość usunięcia włosa wraz z jego korzeniem, co sprawia, że odrastające w przyszłości włosy stają się delikatniejsze i cieńsze. Na czym polega zabieg? Jak należy się do niego przygotować?

Depilacja woskiem - skuteczna metoda usuwania owłosienia

To jedna z metod, która gwarantuje nie tylko szybki, ale i stosunkowo długotrwały efekt. To doskonała alternatywa tradycyjnej maszynki jednorazowe, którą trzeba stosować minimum co 2 dni, aby cieszyć się gładką i przyjemną w dotyku skórą. Warto zaznaczyć, że metoda ta nie należy z pewnością do najprzyjemniejszych sposobów depilacji ciała, jednak tak naprawdę bólu nie odczuwamy jedynie w przypadku zastosowania nieskutecznej maszynki. Bez względu na to, czy decyzja pada na depilację woskiem, czy też depilację laserową, podczas zabiegu odczuwany jest pewien ból, który rekompensują efekty. Efektem gładkich nóg można cieszyć się nawet do 5 tygodni!

Rodzaje wosków do depilacji


Zasadniczo woski można podzielić na dwie główne kategorie, czyli na:
  • woski gorące,
  • woski zimne.

Pierwszy rodzaj jest zdecydowanie częściej wykorzystywany, gdyż jego wysoka temperatura znacznie lepiej wpływa na efekty depilacji, co daje dłuższy i bardziej spektakularny efekt. Ma on konsystencję półpłynną, co w domowych warunkach może stanowić pewne utrudnienie. Tego typu zabieg warto wykonywać jedynie w renomowanych salonach kosmetycznych jak nasz, który znajduje się w Warszawa centrum, dzięki czemu mają Państwo do nas zawsze po drodze! Zimny wosk jest co prawda mniej płynny, a przez to wygodniejszy w zastosowaniu, lecz jego skuteczność jest znacznie mniejsza, niż ciepłego odpowiednika. Występuje najczęściej w formie gotowych plastrów, które po aplikacji na skórę, odrywa się szybkim i zdecydowanym ruchem. Ruch wykonywany jest w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów.

Jakie partie ciała poddajemy depilacji woskiem?

Tej metodzie mogą być poddane takie części ciała, jak:
- wąsik,
- broda,
- ręce,
- bikini,
- łydki,
- uda.

Depilacja woskiem bikini

Okolice bikini są niezwykle wrażliwe na ból. To sprawia, że tego typu zabieg należy wykonywać wyłącznie w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Nasz salon kosmetyczny w dzielnicy Warszawa centrum zapewnia nie fachową obsługę, ale również produkty najwyższej jakości, co przekłada się na efekt. Wosk nakładany jest przez specjalistę delikatnymi ruchami w niewielkich ilościach, aby jego resztki nie ściekały i nie utrudniały wykonania zabiegu. Następnie nakleja specjalny pasek, który odrywa w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosów. Po zabiegu aplikowana jest kojąca maść lub żel, dlatego skóra już następnego dnia ma swój naturalny kolor i nie jest wrażliwa!

Jak przygotować się do zabiegu depilacji woskiem?

Jak już wspomnieliśmy, nasz salon w dzielnicy Warszawa centrum oferuje szeroki zakres usług, w tym oczywiście depilację woskiem, która w naszych gabinetach odbywa się szybko i w miarę możliwości bezboleśnie. Nasza kompetentna załoga dba nie tylko o najwyższą jakość oferowanych usług, ale również o doskonałą atmosferę i komfort klientów. Przed zabiegiem warto dokładnie oczyścić partie skóry, które mają zostać poddane zabiegowi depilacji woskiem. Warto w tym celu zastosować peeling kawowy. Przed wizytą nie należy również stosować żadnych kremów, maści, ani olejków, gdyż mogłoby to wpłynąć negatywnie na skuteczność zabiegu.

Cennik depilacji woskiem

Obszar Cena       
Wąsiki/broda 30 PLN
Ręce/bikini 50-60 PLN
Pachy 40 PLN
Łydki/nogi 60-110 PLN